Увійти в особистий кабінет
reyestr.spital@gmail.com
Кардіологія – галузь медицини, яка вивчає серцево-судинну систему.
Лікар-кардіолог займається діагностикою і лікуванням захворювань серця та системи кровообігу.
З кожним роком все більше зростає кількість кардіологічних пацієнтів. Доволі частіше ми спостерігаємо серцево-судинні захворювання у людей молодого віку, тому так важливо провести діагностику вчасно і не допустити розвитку захворювання.
До кардіолога потрібно звернутись, якщо виникли один чи декілька із перелічених симптомів, таких як:
При відсутності скарг кардіологами рекомендовано скринінгове обстеження:
Кардіолог займається лікуванням найпоширеніших серцево-судинних захворювань:
Фахівець проводить раннє діагностування загрозливих станів, надає допомогу, вчасно починає лікування, що часто рятує життя і здоров’я пацієнта. У Шпиталі Шептицького наші спеціалісти практикують комплексний підхід до діагностики та лікування пацієнтів, заснований на доказовій медицині і сучасних методиках.
Консультація кардіолога у середньому триває до 30 хв, при необхідності дообстежень час прийому подовжується.
Консультативний прийом розпочинається із збору скарг пацієнта, конкретної деталізації з боку лікаря, збору анамнезу захворювання та сімейного анамнезу (чи наявні патології серцево-судинної системи у членів сім’ї, чи були випадки раптової смерті у чоловіків до 55 років, у жінок до 65 років) та визначає наявність супутніх захворювань.
Після збору детального анамнезу кардіолог виконує фізикальні дообстеження, такі як вимірювання артеріального тиску та частоти серцевих скорочень (обов’язково на першому прийомі здійснюються виміри на обох руках), вислуховування тонів серця, обстежує на наявність набряків. При наявності електрокардіограми проводиться інтерпретація результатів. Далі за необхідності виконуються додаткові дообстеження, такі як ультразвукове обстеження серця чи холтерівський моніторинг ЕКГ, запис ЕКГ (за її відсутності) , скеровується на інші методи дообстеження (лабораторні чи інструментальні). Після отримання усіх даних, кардіолог визначає серцево-судинний ризик (за шкалою SCORE-2, SCORE-2OP, SCORE-Diabets) та робить висновок про наявність патології, встановлює діагноз, та видає перелік рекомендованих дообстежень, визначає початковий план лікування та надає рекомендації по зміні способу життя. В подальшому, для контролю якості лікування рекомендовані повторні консультації кардіолога та суміжних спеціалістів.
Фактори ризику, які можуть спричинити виникнення хвороб серцево-судинної системи:
Усі ці фактори вимагають звернення на консультацію до кардіолога, оскільки пацієнти з даною патологією мають вищі ризики отримати інфаркти та інсульти. Вчасна і кваліфіковано підібрана терапія дозволить нормалізувати стан пацієнта і суттєво зменшить дані ризики.
У випадку виявлення патологічних змін при об’єктивному огляді, на електрокардіограмі, ЕХО, при холтерному моніторуванні, спеціаліст підбирає лікування серця згідно сучасних протоколів та доказової медицини.
Важливим є щоденний прийом призначених медикаментів, так як вони мають ефект накопичення і при самостійній відміні препаратів може спостерігатись значне погіршення симптомів. Під час лікування рекомендується контрольний візит через певні проміжки часу, які встановлюються залежно від складності лікування. Профілактично рекомендовано звертатись на консультацію до кардіолога щорічно.